Як вибрати комплектну трансформаторну підстанцію?

Ефективність енергосистеми залежить від достатньо великої кількості різноманітних факторів. В цьому контексті варто згадати про трансформаторні підстанції, як ключовий елемент. Зараз на ринку розміщене справжнє різноманіття КТП, яке має індивідуальні характеристики. Це свідчить про те, що під час покупки можуть виникати проблеми з підбором.
Трансформаторні підстанції — що це?
Основним завданням, яке має КТП трансформатор, є зниження напруги під час передачі електроенергії з високовольтної лінії споживачеві. Механізм приймає енергію з напругою 6 кВ і 10 кВ, в результаті чого вона перетворюється на 0,4 кВ або 380 В. Підстанція має спеціальні розрядники та обмежувачі перенапруги, які захищають систему від особливих перевантажень та замикань під час інтенсивної роботи.
Нерідко виробники пропонують комплектні трансформаторні підстанції вже з установленими вимикачами та рубильниками із додатковими запобіжниками. Проте такі елементи частіше використовуються, якщо до КТП входять повітряні або просто високовольтні лінії.
Важливо розуміти, що перед монтажем підстанції необхідно розробити власний проект, оскільки трансформаторної підстанції ціна повністю залежить від обраної системи підключень, яка відповідає особливостям місцевості та іншим умовам. Коли ви обираєте обладнання з потужністю 630 кВ, то обов’язковими компонентами є наявність посиленого фундаменту для витримування ваги.
КТП мають багато призначень для використання. Досить часто їх можна зустріти в сільському господарстві для забезпечення фермерств енергією. Промисловість не обходиться в багатьох випадках без подібних установок, особливо, якщо мова йде про центри з великою і середньою потужністю. В комунальному господарстві і звичайному житловому секторі системи грають роль регуляторів напруги та ефективно перенаправляє енергію.
Як вибрати?
Наразі на ринку існує досить велика кількість екземплярів, які різняться за своїми характеристиками. Популярна щоглова трансформаторна підстанція призначена для прийому та перетворення електричної енергії з високої напруги (як правило, 6-10 кВ) на більш низьку (220/380 В). Проте під час вибору необхідно звертати увагу на певні спільні аспекти. Наприклад:
- потужність;
- модульність;
- шумові характеристики;
- енергоефективність.
Звичайно, КТП різняться за своїм типом виконання:
- Щоглові екземпляри встановлюються на опорі лінії енергопередач, вони компактні та економічні.
- Стовпові завжди розміщуються на окремих стовпах зі значно більшими габаритами.
- Також існують моделі кіоскового типу. Вони мають вигляд окремого невеликого приміщення, що зовні нагадує кіоск. Всередині ця споруда оснащена професійним обладнанням і має захист від атмосферного впливу.
Якщо ви бажаєте оснастити подібною установкою власне підприємство, то слід орієнтуватись на його потужність і виробничу ефективність. Деякі моделі є придатними до модифікацій різних масштабів, це особливо доречно, якщо установка планується в мінливих умовах. Житлові зони вимагають оптимізації просторових витрат. Через це не дуже габаритні екземпляри ідеально підходять для монтажу на території приватного будинку. Крім цього, закрита трансформаторна підстанція не повинна виробляти великої кількості шуму, що може заважати мешканцям будинку.
Транспортні системи достатньо часто використовуються в умовах великого навантаження, через це потрібно віддавати перевагу варіантам з високими експлуатаційними здібностями. Також варто враховувати вогнестійкість і повне дотримання стандартів безпеки.