Важливе й необхідне обладнанням для облаштування сучасних електромереж, будь вони на промисловому об’єкті, котеджному містечку чи в місті, є трансформаторні підстанції. Їх призначення в зниженні або підвищенні напруги, яка йде від електромережі, та розподілі енергії між споживачами. Згідно з технічними характеристиками та кваліфікаціями, електричні підстанції поділяються на кілька видів, з орієнтацією на місце застосування, умови розміщення, потужність та інші характеристики.
Типи трансформаторних підстанцій в залежності від способу розташування
Сучасні КТП відрізняються потужністю, способом встановлення. За місцем розташування трансформаторні підстанції можна умовно класифікувати на:
- вбудовані – встановлені в ізольовані приміщення безпосередньо в будівлі;
- окремо стоячі – монтуються далі від житлових, комерційних, господарчих споруд;
- прибудовані – підстанції закритого типу, розташовуються впритул до будівлі;
- внутрішньоцехові – встановлюються всередині приміщення, можуть розміщуватись в окремо відведеній ізольованій зоні або у робочому приміщенні.
За особливістю конструкції розрізняють:
- відкриті трансформаторні підстанції – обладнання монтується на відкритому просторі;
- закриті – закрита трансформаторна підстанція розташовується всередині забудови, зазвичай у металевих контейнерах.
Для електромереж з напругою від 6 до 10 кВ підходять прибудовані та внутрішньоцехові моделі. Окремо стоячі підстанції актуальні для подачі електроенергії кільком промисловим об’єктам. Їх встановлюють неподалік на спеціально облаштованому місці. Віддають їм перевагу у випадку архітектурних особливостей цехів або перешкоджанню робочим процесам у разі розміщення всередині цехів. Прибудовані застосовуються на виробництвах, де встановлення ТП в приміщенні неможливе через забрудненість повітря або інші чинники.
Серед ТП зовнішньої установки виділяються два основні види трансформаторних підстанцій – кіосковий і щогловий (мачтовий). Кожен тип відрізняється технічними та конструктивними особливостями.
Кіоскові КТП – особливості конструкції, характеристики
Обладнання для оснащення промислових об’єктів, підприємств нафтогазової, енергетичної та хімічної спрямованості, а також електрифікації населених пунктів, будівельних майданчиків.
Кіоскова станція поділяється на підвиди:
- однотрансформаторну – оснащені лише одним трансформатором, мають обмеження за кількістю споживачів, потужністю, що може виробляти електроенергією;
- двотрансформаторну – здатна забезпечити електроенергією населені пункти, комунальні об’єкти, значно ефективніша за одно-трансформаторний тип, адже якщо один прилад вийде з ладу, живлення продовжиться від іншого;
- прохідну – під’єднується до електромережі через захід однієї лінії з двостороннім живленням або з електроживленням від двох резервних джерел;
- тупикову – можуть отримувати електроживлення від однієї чи двох електроустановок чи кількох паралельних ліній.
Кіоскова підстанція трансформаторна призначена для прийому електроенергії з напругою 10 кВ та частотою змінного струму 50 Гц. Завдяки зварному каркасу пристосування витримують значні динамічні навантаження, а особливості конструкції дозволяють перевозити їх на місце монтажу одразу з трансформатором. Всередині підстанції всі відсіки ізольовані, завдяки чому легко замінювати несправні елементи.
Можуть встановлюватись у регіонах із помірним кліматом, де температура не опускається нижче -40°С. До складу входять наступні елементи: вимикачі, трансформатор, вимірювальні прилади, розподільний пристрій, релейний захист.
Трансформаторна підстанція кіоскового типу налаштована на приймання трифазного змінного струму. Конструкція виконана герметично, що запобігає потраплянню атмосферних опадів на електричні компоненти.
Під час встановлення обладнання потрібно:
- організувати вільний під’їзд до станції при здійсненні ремонтних робіт;
- дотримуватись нормативів щодо віддаленості від житлових споруд;
- передбачити вентиляційні отвори в контейнері для вільного повітрообміну.
Не допускається монтувати на поверхнях, які схильні для вібрацій, в місцях, де ймовірні агресивні випари, або неподалік знаходяться вибухонебезпечні речовини.
Щоглова (мачтова) трансформаторна підстанція – особливості, переваги
Щоглові трансформаторні підстанції забезпечують електропостачання віддаленим населеним пунктам, садовим кооперативам. Їх називають ще стовповими або повітряними, оскільки споруджуються на залізобетонних опорах. Вони обладнуються сухими й масляними трансформаторами.
Особливості щоглових ТП у:
- відсутності необхідності спеціального облаштування місць монтажу, тому установка дуже вигідна;
- безпечності КТП для навколишнього середовища;
Порівнюючи різні види трансформаторних підстанцій, варто зазначити, що щоглова (матова) трансформаторна підстанція вирізняється ще й компактністю. Немає потреби у зведенні навколо загороджувальних конструкцій. Вона складається з високо- та низьковольтних пристроїв, що підтримують два рівні напруги, один трансформатор і монтажні доповнення.
Де замовити надійно й недорого трансформаторні підстанції в Україні?
ТОВ «ЕНЕРГО АЙСЕН» – надійний постачальник устаткування для спорудження електростанцій різної потужності, різних технічних вимог. Власне виробництво трансформаторних підстанцій, КЗО, КРУ, ЩО-90 дозволяє клієнтам обрати серед асортименту оптимальні КТП, КЗО, КРУ, ЩО-90 що укомплектовані, готові до відправлення серед наявних моделей, або замовити виготовлення підстанції або розподільчого пристрою за індивідуальними параметрами проєкта.
Переваги звернення до «ЕНЕРГО АЙСЕН» у наданні гарантій, всієї супровідної документації, відповідності конструкцій всім встановленим в Україні нормам. «ОБЛЕНЕРГО» є нашими постійними клієнтами. Відкриті до співпраці з приватними особами, компаніями різного масштабу, державними установами.